معنای شما چیه؟ | بلاگ

معنای شما چیه؟

تعرفه تبلیغات در سایت

چند ماه هست که این مسئله‌ی معنای زندگی، بدجوری ذهنم رو درگیر کرده. خب قطعا ما به دنیا نیومدیم که بخوریم و بخوابیم و تولید مثل کنیم و بعد بمیریم و بشیم جزئی از خاک.( مادی‌ترین نوع تفکر رو در نظر گرفتم.)

هر روز از خودم می‌پرسم پس برای چی داری جون می‌کنی؟ اگه بنا به پروسه‌ی بالا باشه که پس این همه بدو بدو و استرس و گرفتاری چیه این وسط؟ این همه سگ دو می‌زنیم که بهتر زندگی کنیم؟ بهتر چه معنایی داره برای هر کدوممون؟ یا این‌که اگه بخوام دقیق‌تر بگم اون کلمه‌ی "بهتر" توی هر مرحله‌ی زندگی هر آدمی چه معنایی داره؟ مثلا توی 30 سالگی بهتر زندگی کردن یعنی خونه‌خریدن و توی 40 سالگی یعنی خونه‌ی 70 متری رو تبدیل به خونه‌ی 100 متری کردن؟ یعنی من به دنیا اومدم که درس بخونم، کار کنم، زندگی راحتی رو بگذرونم و بمیرم؟

راستش اگه اینجوری بخوام فکر کنم هیچ انگیزه‌ای برای ادامه ندارم. معنای زندگی چیزی فراتر از این حرفاست. اون رسالتی هست که تو براش پا به دنیا گذاشتی. اون چیزی هست که تو رو از برادرت، هم کلاسیت، دوستت و... متمایز می‌کنه. اون چیزی هست که بعد از مرگت قراره بمونه، قراره مردم تو رو با اون چیز یاد کنند. قراره یه اپسیلون هم که شده دنیا رو جای بهتری کنه.

این روزها دارم روی موضوع مقاله‌ای که قراره بنویسیم سرچ می‌کنم، به صورت خواسته و نخواسته وارد یه مسئله‌ی پزشکی شدم. راستش اولش هدفم از ورود به حوزه‌ی سلامت، موقعیت خوب احتمالیش در آینده‌ام بود. اما یه کم که جلو رفتم دیدم این حوزه رو دوست دارم، چون با آدم‌ها سر و کار داره، چون نتیجه‌ی کارت ممکنه اندازه‌ی یه ارزن هم شده زندگی یه سری آدم رو با کیفیت تر کنه. مخصوصا اگه این مسئله به زنان مربوط باشه. کسانی که همیشه در طول تاریخِ دنیا، بهشون اجحاف شده و دنیا جای خوبی برای زندگی اکثرشون نیست.

آره من یه قدم به پیدا کردن معنای زندگیم نزدیک شدم. راستش هیچ موقع پول درآوردن و پول خرج کردن خوشحالم نکرده، شاید برام وسیله بوده اما نمی‌تونم به صورت هدف بهش نگاه کنم. من بدون پولِ زیاد هم میتونم احساس خوشبختی کنم. پس چیزهای مادی و بالابردن حجم سرمایه‌ی خودم یا یه شرکت نمی‌تونه بهم انگیزه و امید بده.

شاید به نظرتون دارم کلیشه‌ای صحبت می‌کنم، اما اگه اسمش کلیشه باشه، درست‌ترین کلیشه‌ی زندگی من همینه. همین‌جور که به خیلی از چیزها مثل میهن پرستی یا دین و... اعتقادی ندارم و در موردش هیچ شعاری ندارم بدم، اما با افتخار کمک به آدم‌ها و بالا بردن کیفیت زندگیشون و تغییر فرهنگ و سطح رضایت آدم‌ها از زندگی، کلیشه‌ی مورد علاقه‌ی منه :)

+ بشنویم

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : شنبه 4 آذر 1396 ساعت: 16:56